31
Maj

Bellamy – wyjątkowe meble do wyjątkowego dziecięcego pokoju

Aranżacja dziecięcego pokoju w taki sposób, by był funkcjonalny, a zarazem zgodny z naszymi wymaganiami i upodobaniami naszej pociechy może być nie lada wyzwaniem. Pomogły mi w tym meble dziecięce z serii Bellamy. Dzięki nim znacznie łatwiej było pogodzić moje wymagania względem umeblowania z tym, czego oczekiwało samo dziecko.

Zacznijmy jednak od początku… Kiedy urodziło się moje pierwsze dziecko, długo zastanawiałam się, jak umeblować jego pokoik. Zdecydować się na typowe dziecięce mebelki, czy też postawić na bardziej “dorosłe” meble, które będą uniwersalne i nie będzie potrzeby ich wymiany, gdy tylko dziecko nieco podrośnie. Z jednej strony bardzo podobały mi się mebelki przeznaczone dla małych dzieci. Delikatne, w jasnych pastelowych barwach, z uroczymi motywami dziecięcymi. Bardzo chciałam, by mój maluszek miał właśnie taki uroczy pokoik.

Z drugiej jednak strony oczyma wyobraźnie widziałam, jak moje dziecko dorasta, powoli z niemowlaka staje się chłopcem w wieku 3, potem 6, a w końcu 10 lat i zaczyna wykrzywiać buzię na widok motywów z misiami, czy bajkowymi samolocikami. Niemniej jednak nie bardzo podobał mi się też pomysł, by od razu wyposażyć dziecięcy pokój  w “dorosłe” meble, które będą mogły służyć dziecku przez długie lata. Po prostu, moim zdaniem, nie pasowały do pokoiku dla niemowlaka, który, jak wtedy uważałam, powinien być dopasowany do jego wieku i wymagań. Rozwiązaniem mojego problemu były bellamy meble.

Bellamy – funkcjonalne meble, które rosną razem z dzieckiem

Meble z kolekcji Bellamy mają bardzo wiele różnych elementów. Dzięki temu z ich pomocą możesz urządzić pokoik dziecięcy dla pociech należących do różnych grup wiekowych. Piękny i w pełni funkcjonalny pokój urządzisz zarówno dla niemowlęcia, jak i dla przedszkolaka, a potem dziecka w wieku szkolnym. W pierwszym przypadku wystarczy, jeśli wyposażysz pokój w komodę na ubranka, nieduży regał lub skrzynię na zabawki i łóżeczko niemowlęce. Możesz się też pokusić o wstawienie szafy. Urządzając pokój dla przedszkolaka, będziesz musiała zamienić łóżeczko niemowlęce, na takie, które dopasowane będzie do wieku i wzrostu twojego szkraba. Nic prostszego. W kolekcji mebli Bellamy są i takie łóżeczka, nie będziesz musiała zatem wymieniać wszystkich mebli, by umeblowanie pokoju nadal pozostawało w jednym stylu. Wystarczy, jeśli wymienisz łóżeczko niemowlęce na  łóżko dla starszaka. Pokój dla ucznia natomiast możesz dodatkowo doposażyć w biurko, przy którym wygodnie odrobi lekcje. Meble Bellamy co prawda, nie posiadają dekoracyjnych motywów dziecięcych z bajkowymi postaciami, które początkowo bardzo chciałam umieścić w dziecięcym pokoju, ale i na to znalazłam rozwiązanie.

Moje uniwersalne rozwiązanie

Meble Bellamy to bardzo ładne mebelki dla dzieci. Brak umieszczonych na nich bajkowych motywów, który początkowo wydawał mi się wadą, wkrótce zaczęłam postrzegać jako ogromną zaletę. Przecież dzięki temu nie będzie konieczności wymiany wszystkich mebli, tylko dlatego, że dziecku przestanie się podobać bajkowy bohater. Zamiast motywów na meblach, znacznie lepiej sprawdzają się ozdoby na ścianie. Zależnie od upodobań mogą to być  obrazki albo naklejki z postaciami z bajek. Jeśli nawet bajkowy bohater przestanie już być dziecięcym idolem, wymiana naklejki na inną, zgodną z jego obecnymi upodobaniami, będzie znacznie mniej kosztowna, niż wymiana wszystkich mebli. Tymczasem wyposażenie dziecięcego pokoju dzięki Bellamy można dowolnie wymieniać, komponować i uzupełniać.