21
Lip

Dieta dla bogaczy – mity o cateringu dietetycznym

Dieta, jakiej byśmy nie wybrali, wydaje się niestety rozwiązaniem stosunkowo drogim. Od razu do głowy przychodzi myśl o najbardziej wyszukanych daniach, do których po składniki trzeba się wybrać do odległego sklepu, a może nawet innej miejscowości! Za jedną z najdroższych opcji uznawana jest dieta pudełkowa, czyli oferta wychodząca spod rąk firm cateringowych. Można by rzec, że to dieta dla bogaczy, bo mało kto chce wydać jednorazowo ponad 1000 zł na żywienie. Ile jednak w tym prawdy, a ile mitu?

Ile płacę za codzienne żywienie

Gdyby tak chcieć całą rodzinę żywić dietą pudełkową, zapewne po kilku miesiącach można by ogłosić własne bankructwo. Koszt jednorazowego zamówienia na dietę pudełkową, pomnożony przez kilka osób, to faktycznie suma, która przerasta możliwości zdecydowanej większości z nas. Catering dietetyczny nie powstał jednak z myślą o tym, by każdy członek rodziny żywił się w ten sam sposób. Różnimy się masą ciała, kondycją i potrzebami, a także gustami kulinarnymi. Taka opcja nie wchodzi zatem w grę!

Catering dietetyczny sprawdza się za to u sportowców, singli, którzy robiąc karierę, nie mają czasu na domowe gotowanie. Miłośników zdrowego żywienia chcących utrzymać prawidłową masę ciała, jak i tych, którzy liczą na efektywne, bezpieczne i zdrowe odchudzanie. Jakim sposobem koszty diety pudełkowej mogą równać się domowemu gotowaniu? Sprawdźmy!

Przyjrzyjmy się swoim wydatkom z każdego miesiąca. Wystarczy wziąć pod uwagę 1-3 miesiące, zebrać rachunki, na podstawie których przeanalizujemy, ile wydajemy na jedzenie. Nie chodzi jedynie o artykuły spożywcze kupowane w sklepach. Trzeba uwzględnić wyjścia na miasto, jedzenie na wynos, przekąski na stacjach benzynowych i w fast foodach, gdy jesteśmy w podróży. Jednorazowe wejście nawet w pojedynkę, kończy się przynajmniej na kilkudziesięciu złotych wydatku. Napój, kawa, a nawet zwykła woda mineralna, do tego kanapka lub sałatka, i z portfela ubywa minimum 20-30 zł. A to dopiero początek wydatków!

Co zyskujesz, co oszczędzasz

Dieta pudełkowa to jednorazowy wydatek rzędu 1000 lub więcej złotych w skali miesiąca. W tej kwocie mamy jednak posiłki dostarczane na każdy dzień. Nie musimy robić zakupów, spoglądać na ułożony jadłospis, odmierzać składników i gotować. Oszczędzamy zatem czas. Czy pieniądze jednak? Także, ponieważ doskonale każdy z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że czas to również pieniądz. Zakupy zajmują sporo czasu. Gotowanie jeszcze więcej, a na tym się nie kończy. Chcąc żywić się zdrowo i racjonalnie, musimy pamiętać o regularnym jedzeniu, co 3-4 h za to w mniejszych porcjach. To oznacza, że kończąc jeden posiłek, już niedługo bierzemy się za następny.

Dzięki diecie pudełkowej oferowanej przez firmy cateringowe, ostatecznie oszczędzamy wspomniane finanse, bo comiesięczne wydatki na tradycyjne żywienie, wraz z wydatkowanym czasem na powyższe czynności, to niemalże ten sam koszt, o ile nie większy. Nie jest to zatem jedynie dieta dla bogaczy, a dobra alternatywa dla wielu z nas, którą z pewnością warto rozważyć.