21
Lis

Pielęgnacja twarzy – maseczki dostosowane do potrzeb Twojej skóry!

Pielęgnacja twarzy wielokrotnie została wystawiona na próbę. Pamiętasz całonocną imprezę okraszoną wysuszającymi organizm trunkami, po której wspomnieniem pozostał jedynie mocny makijaż? A może wielogodzinną podróż, w której trakcie ciepłe powietrze spotykało się z klimatyzacją? Niezależnie od warunków o cerę należy odpowiednio zadbać. Jak? Stosując odpowiednie maseczki!

Cera normalna a pielęgnacja twarzy

Istnieje mit, iż cera normalna nie potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji – dobrze, że mity są po to, aby je obalać. Sama skóra pozbawiona jest wszelkich niedoskonałości – to domena wszystkich szczęśliwców, którzy nie muszą rozpoczynać zawziętej walki z trądzikiem. Co za tym idzie, osoby dorosłe nie mogą poszczycić się jej nieśmiertelnością.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy, która nie wymaga zbyt wielkiego nakładu pracy? Otóż cera normalna potrzebuje opieki delikatnie nawilżających maseczek. Specjaliści dedykują jej kosmetyki, które są bogatym źródłem witaminy A i B oraz gliceryny.

Maseczki do cery wrażliwej

Cera wrażliwa równie dobrze może ukryć się pod skórą suchą, młodą, dojrzałą czy tłustą. Mają jedną wspólną cechę – na niektóre czynniki zewnętrzne reagują w sposób alergiczny. Pod czynnikami zewnętrznymi kryją się np. ostre potrawy, kremy o wysokiej zawartości alkoholu, promienie słoneczne, a nawet zmiany hormonalne. Charakterystyczną reakcją na wyżej wymienione czynniki jest rumień, zazwyczaj występujący na policzkach.

W związku z tym pielęgnacja twarzy powinna przede wszystkim bazować na maseczkach do cery wrażliwej. Ich zadanie to łagodzić i działać kojąco na potocznie nazywane – „czerwone placki”. Obok działania uspokajającego, tego typu produkty kosmetyczne powinny również cerę odprężać i ją rozświetlać, tak aby mogła cieszyć się promiennym blaskiem. Dlatego też warto sięgnąć po maseczki, które zawierają – białą glinkę, aloes, nagietek oraz wyciąg z kasztanowca.

Jak pielęgnować cerę suchą?

Cera sucha to zazwyczaj cera zmęczona. Dlaczego? Jej charakterystycznymi objawami jest matowy wygląd, porowatość, szorstkość i suche skórki, które się brzydko łuszczą. Co za tym idzie, jej posiadaczkami są kobiety, które nie mają czasu na jej odpowiednie nawilżenie – również od środka. Wypicie 1.5 litra wody mineralnej niegazowanej w ciągu dnia to rytuał, którego nie należy pomijać.

Cera sucha doceni maseczki, które wykazują silne właściwości nawilżające i wygładzające. Same składniki tego typu produktów kosmetycznych powinny głęboko wnikać w skórę, dlatego też zalecane jest, aby maseczkę nawilżającą nakładać tuż przed snem. Rano pielęgnacja twarzy powinna rozpoczynać się od umycia cery letnią wodą z dodatkiem płynu przeznaczonego do skóry suchej. Specjaliści natomiast polecają stosować maseczki, które zawierają m.in. kwas mlekowy, woski, kwas hialuronowy, ureę czy lanolinę.

Jak poradzić sobie z niedoskonałościami?

Jej cechą charakterystyczną jest nadmierne wydzielanie serum, które wynika z nadaktywności gruczołów łojowych. Efekt tłustej, świecącej się buzi nie wygląda estetycznie. Wiele kobiet postanawia zakryć ten mankament dużą ilością pudru matującego, niemniej jednak osiąga efekt odwrotny do zamierzonego. Na cerze wyskakują brzydkie wypryski i pryszcze.

Zalecane jest, aby do pielęgnacji cery tłustej stosować produkty kosmetyczne, które działają dwutorowo – ograniczają proces nadmiernego wydzielania serum oraz nawilżają. Maseczki przeznaczone do tego typu skóry powinny zawierać m.in. pokrzywę, glinkę zieloną, cynk, aloes, algi i siarkę.

Pielęgnacja twarzy, polegająca na stosowaniu maseczek odpowiednio dobranych do typu skóry, powinna być regularna – warto nakładać preparaty przynajmniej dwa/trzy razy w tygodniu. Pamiętaj, iż zadbana cera jest Twoją najlepszą wizytówką!