24
Gru

Sprzątanie w domu. Dlaczego go nie polubić?

Domowe porządki zajmują sporo czasu każdego dnia. Mało kto z nas wykonuje je z radością. Sprzątanie w domu jest pracochłonne, a przecież wolelibyśmy ten czas przeznaczyć na spotkanie ze znajomymi albo wspólne chwile z rodziną. A gdyby tak polubić sprzątanie, wykorzystać dostępne akcesoria i sprzęty pozwalające szybciej się z nim uporać? To możliwe! Gdy po naszym domu buszują pociechy, ze sprzątania możemy zrobić nawet zabawę. Zaangażujemy dzieci, damy im dobrą lekcję, a po skończeniu porządków przekonamy się, że poszło szybko, sprawnie i… w sumie to polubiliśmy ten czas!

Sprzątanie w domu – zainwestuj w pomoce

Każdy z nas ma w swoim domu ściereczki, gąbeczki, mopa do podłóg, wiadro i oczywiście środki czystości. To jednak wciąż zbyt mało. Ręcznie wyżymanie ścierek i mopa jest męczące, a do tego zajmuje czas. Próby doszorowania różnych miejsc i uporania się z niektórymi zabrudzeniami, wymagają od nas wysiłku. Co gorsza, nie zawsze nasz wysiłek przynosi oczekiwane efekty. Trudno się dziwić, że w takim wypadku sprzątanie w domu kojarzy się z przykrym obowiązkiem, który coraz chętniej odkładamy na później.

Możemy pomóc sami sobie. Wybrać odpowiednie środki czystości (o czym nierzadko zapominamy), zainwestować w droższy, ale lepszy i efektywniejszy w działaniu sprzęt, by należycie uporać się z obowiązkami. Bez zbędnych nerwów, nieudanych prób walki z niektórymi plamami czy też zmarnowanym czasem. Co nam się przyda?

Nie brudź sobie rąk!

Z pewnością szybko docenimy możliwości, jakie oferuje wiadro z obrotowym mopem. To konstrukcja eliminująca konieczność brudzenia rąk podczas ręcznego odciskania mopa z wody. Działamy szybciej, ale i skuteczniej, bo mamy do wyboru wykonania świetnie radzące sobie z czyszczeniem powierzchni, nawet w trudno dostępnych miejscach. Ponadto nie chlapiemy wodą naokoło, a mopy bazujące na mikrowłóknach mogą być stosowane na wszystkich rodzajach powierzchni, gdyż nie rysują ich i nie niszczą.

Znienawidzone mycie okien? To przeszłość! Postawmy na szczotki parowe lub specjalne ściągaczki do wody, by w krótkim czasie umyć znacznie większą liczbę szyb niż dotychczas. Takie sprzęty wykorzystamy również do mycia luster, ale i innych powierzchni. Jeśli wybierzmy wykonanie z teleskopową rączką, dotarcie do najwyższych miejsc nie będzie wymagało co chwila stawania na drabinę, schodzenia z niej i przesuwania dalej, by dotrzeć do każdego zakamarka. Sprzątanie w domu zajmie nam znacznie mniej czasu, a okna przestaną być zmorą.

Ściereczki z mikrofibry

Zamiast wybierać najtańsze i cienkie ściereczki, które po jednym użyciu już stracą na swoich właściwościach, a po praniu niemalże przestaną spełniać pożądane funkcje, postawmy na ściereczki z mikrofibry. Szybko schną, doskonale zbierają wilgoć i zabrudzenia. Po praniu znów są jak nowe. Uniwersalne, bo można ich używać wszędzie, do każdego zakamarka i dowolnego rodzaju czynności podczas porządkowania.

Na koniec pamiętajmy o tym, by wybierać środki czyszczące przeznaczone do danych czynności lub konkretnych powierzchni i używać ich zgodnie z przeznaczeniem. Sprzątanie w domu z takim zaopatrzeniem stanie się znacznie przyjemniejsze i przestanie zabierać mnóstwo czasu.

 
Dom