27
Wrz

Trendy modowe dla kobiet

Klasyczne kroje, czy oryginalne stylizacje; stylowe kreacje, czy odważne fasony – trendy modowe zmieniają się nieustannie i nieraz potrafią nas zaskoczyć. Pośród nich pojawiają się jednak takie, które szczególnie przypadają nam do gustu i zostają z nami na dłużej. Poniżej wspominamy kilka elementów garderoby, które z jednej strony cieszą oko, z drugiej zaskakują.

Obowiązujące trendy modowe kształtują kreacje, które możemy zobaczyć na co dzień na ulicy. Niektóre z nich wywierają ogromny wpływ na modę uliczną, inne pojawiają się w niej znacznie rzadziej. Te, które wybrałam do dzisiejszego artykułu, zasługują na uwagę ze względu na wygodę, którą są nam w stanie zagwarantować oraz możliwość wyróżnienia się wyrazistym akcentem stylistycznym.

Tregginsy i jegginsy

Czym są legginsy, wie każda kobieta. Jednak czy równie łatwo będzie w stanie rozszyfrować, o co chodzi, gdy wspomnimy o tregginsach i jegginsach? Choć nie każda z nas rozumie znaczenie tych słów, to warto wspomnieć, że wymienione elementy garderoby noszone są dość powszechnie. Jeśli jednak wspomnimy, że słowo tregginsy powstało z dwóch innych, a mianowicie trousers, czyli spodnie oraz leggings, czyli legginsy, to już nie trudno domyślić się, o czym mowa.

Tregginsy ściśle przylegają do ciała (dokładnie tak samo, jak legginsy), a dzięki obecności szlufek, guzików itp. doskonale udają damskie spodnie. Podobnie jest z jegginsami, które tym tylko różnią się od tregginsów, że imitują konkretny rodzaj spodni, a mianowicie jeansy.

Dlaczego w artykule opisującym trendy modowe we współczesnym świecie wspominam akurat tregginsy i jegginsy? Choć pewnie jest wiele ciekawszych i bardziej efektownych elementów damskiej garderoby, te zasługują na szczególną uwagę. Powodem jest jedna istotna cecha – wyglądem przypominają klasyczne spodnie, a wygodą dorównują legginsom. Chętnie noszone są przez panie, które na co dzień cenią komfort. Tregginsy i jegginsy doskonale dopasowują się do ciała, nie zwijają się, nie odstają i nie uciskają.

Trendy modowe w stylu boho

Styl boho – wobec niego nie da się być obojętnym. Można go kochać albo nienawidzić. Charakteryzuje się pełną dowolnością w dobieraniu kolorów, wzorów oraz form. Wyraża wolność, która przeciwstawia się ogólnie przyjętym normom. Jego początki wywodzą się ze stylu reprezentowanego przez bohemę artystyczną.

Trendy modowe boho szybko wyszły poza świat artystów i pojawiały się na wybiegach największych domów mody. Dziś obecne są w naszym życiu w wielu elementach garderoby. Począwszy od sukienek, luźnych tunik i spodni, po damskie torby, nakrycia głowy, a nawet bieliznę.

Po czym poznać styl boho? Skoro cechuje go dowolność w doborze kolorów i wzorów, trudno mówić o jednoznacznych kryteriach, które na to pozwolą. Jednak elementami, które kojarzą się z takim stylem, są luźne i nieograniczające ruchów ubrania, bogate kolorystycznie wzory, motywy kwiatowe, falbany, frędzle itp.

Wspomniane wyżej tregginsy i jegginsy oraz ubrania w stylu boho to odzież, która nie każdej kobiecie przypadnie do gustu. Doskonale sprawdzi się na co dzień, ale nie koniecznie na specjalne okazje. Łączy je coś jeszcze – duża swoboda i wygoda, jaką są w stanie zapewnić noszone do codziennych kreacji. Takie trendy modowe to propozycja dla pań, które cenią komfortową odzież i nie boją się odważnych barw oraz wzorów.