19
Kwi

Wczasy z niemowlakiem – o czym należy pamiętać?

Wczasy z niemowlakiem będą wyglądały zupełnie inaczej niż romantyczne wakacje we dwoje. Nie oznacza to jednak wcale, że nie będą udane. Jeśli odpowiednio się do nich przygotujesz, wypoczniecie zarówno wy, jak i wasze dziecko.

Wczasy z niemowlakiem warto wcześniej odpowiednio zaplanować. Jeśli zadbasz o zabranie wszystkich niezbędnych dla maluszka rzeczy i zaplanujesz pobyt uwzględniając jego potrzeby, z pewnością będziesz mogła cieszyć się udanym pobytem.

Miejsce na wczasy z niemowlakiem

Szukając miejsca na wczasy z niemowlakiem, unikaj tych, które  należą do wielkich i powszechnie uczęszczanych  kurortów turystycznych. Zdecydowanie lepiej wybierać spokojne miejscowości zlokalizowane z dala od dużych, często odwiedzanych przez turystów miast. Zadbaj też, by podróż nie była dla maluszka bardzo męcząca. Jeśli miejsce wypoczynku jest znacznie oddalone od miejsca zamieszkania, rozważ, czy nie lepiej będzie odbyć podróży w porze nocnej, kiedy dziecko będzie spało.

Najlepszy czas na urlop

Wybierając się na urlop z maluszkiem, w miarę możliwości rób to poza najbardziej gorącym sezonem turystycznym. Jeśli wybierzesz się na wczasy nieco wcześniej lub później nie tylko unikniesz tłumów innych turystów, ale także możesz liczyć na niższe ceny.

Niezbędne akcesoria

Małe dziecko, niezależnie od tego, czy przebywa w domu, czy poza nim, potrzebuje wielu ubranek, kosmetyków i akcesoriów. Pakując się przed wyjazdem, zauważysz zapewne, że to właśnie rzeczy maluszka zajmują najwięcej miejsca. Wybierając się na wakacje, powinnaś zabrać między innymi:

  • wózek,
  • wanienkę do kąpieli,
  • ubranka dostosowane do różnych warunków pogodowych,
  • krem do opalania z wysokim filtrem,
  • kosmetyki do kąpieli i pielęgnacji,
  • pieluszki,
  • ciepły kocyk,
  • pieluszki tetrowe.

Konieczne może okazać się także zabranie dodatkowych rzeczy, które ułatwią przemieszczanie się i odpoczynek z maluszkiem. Jeśli na miejscu nie ma możliwości wypożyczenia łóżeczka niemowlęcego, warto pomyśleć o zabraniu ze sobą łóżeczka turystycznego, w którym będzie mógł spać maluszek. Spakować możesz także nosidełko lub chustę, dzięki czemu łatwiej będzie wam zwiedzać z dzieckiem świat. Jeśli wybieracie się nad morze, możecie zabrać także parawan i namiot plażowy dla dziecka. Dzięki temu będziecie mogli ochronić je przed zbyt silnym słońcem. Przydać może się także mały nadmuchiwany basen, w którym maluszek będzie mógł pluskać się na plaży. Dla małego dziecka woda morska może okazać się jeszcze zbyt zimna.

Wczasy z niemowlakiem to świetny sposób na odpoczynek dla całej rodziny. Niezapomniane chwile spęczone na wakacjach z maluszkiem możecie uchwycić na zdjęciach.