5
Sie

Zalety wprowadzenia do wnętrz lamp podłogowych

Rynek ma dla nas coraz szerszą ofertę opraw oświetleniowych. Możemy wybierać pośród futurystycznych kształtów, projektów światowych producentów, jak i klasycznych propozycji, które sprawdzają się w każdej aranżacji. Coraz częściej przekonujemy się, że oświetleniem godnym uwagi jest lampa podłogowa. Teoretycznie prosta konstrukcja, jednakże od razu rzucająca się w oczy. Jej zalety są niepodważalne. Atrakcyjna, odpowiadająca za oświetlenie główne bądź dekoracyjne, w zależności od potrzeb. Do tego ogromna zaleta, w postaci mobilności. Sprawdźmy, jak we wnętrzach sprawdzają się lampy podłogowe.

Oświetlenie główne czy mobilna dekoracja?

Dostępność lamp podłogowych o różnych konstrukcjach sprawia, że możemy je potraktować, jako oświetlenie główne bądź dekoracyjne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by taka lampa spełniała obydwie funkcje jednocześnie. Wedle ogólnych zasad oświetlania wnętrz, winniśmy zadbać przede wszystkim o oświetlenie główne, a całą resztę potraktować w formie oświetlenia dodatkowego. Są jednak pomieszczenia, w których lampa podłogowa może zastąpić oświetlenie centralne. Takie funkcje będzie spełniać w sypialni. Zapewni kameralną, romantyczną atmosferę, jednocześnie dając wystarczająco dużo światła.

Lampa podłogowa spełniająca rolę oświetlenia głównego, powinna mieć otwarty klosz, przez który światło będzie kierować się ku górze. W połączeniu z półprzezroczystym kloszem bądź abażurem wykonanym z tkaniny, z powodzeniem stworzymy atmosferę sprzyjającą wyciszaniu się przed snem.

Do tak dobranej lampy podłogowej dołóżmy odpowiednie miejsce jej ustawienia. Niekoniecznie musi stać przy łóżku, choć w sypialni najczęściej znajduje swoje miejsce właśnie tam. W salonie jednak można pokusić się o ustawienie w kącie. Taki zabieg zadecyduje o optycznym podwyższeniu pomieszczenia, a nawet jego powiększeniu. Z kolei nowoczesne lampy podłogowe mogą zostać ustawione w liczbie dwóch, symetrycznie po obu stronach sofy. Alternatywą jest jedna lampa przy kanapie w salonie stanowiącym rolę reprezentacyjną. I nic nie przeszkadza temu, by stała wprost na środku pomieszczenia. Będzie rozwiązaniem praktycznym, jak i dekoracyjnym.

Mobilność to atut, który można wykorzystać na co dzień i od święta. Co to dla nas oznacza? Do podłączenia lampy podłogowej wystarczy gniazdko w pobliżu. Żadnych zbędnych instalacji elektrycznych i ich planowania. Żadnej plątaniny kabli i szukania miejsca, w którym na stałe musi zagościć lampa. Jeśli potrzebujemy zmienić dla niej miejsce na czas spotkania ze znajomymi, nic prostszego!

Wybór na każdą kieszeń

Wcześniej wspomniana dostępność różnorodnych konstrukcji, pozwala dobierać lampy podłogowe nie tylko wedle swoich upodobań. Ten tyn opraw oświetleniowych jest nierzadko atrakcyjny pod względem finansowym. Każdy ma zatem szansę, by znaleźć produkt, który wpisze się w aranżację wybranego pomieszczenia i nie naruszy zbytnio budżetu nań przeznaczonego. Mamy przed sobą produkt idealny!

 
Dom